Tato stránka k uchovávání dat používá cookies. Používáním webu, nebo kliknutím na tlačítko Souhlasím s tímto souhlasíte.

AGRESE DĚTÍ - ANEB PROČ DĚTI "ZLOBÍ"

15.09.2020

Pohled na agresivitu dětí a proč zlobí?

Agrese dětí

Aneb proč naše děti „zlobí“


Toto téma nejde jen tak „odpálkovat“ odpovědí, protože zrcadlí to, co vidí doma. Mnohdy totiž doma dostávají první poslední a tato odpověď prostě nesedí.

Je pravda, že zrcadlí to pravé prostředí, které doma vládne, tj. potlačené emoce a agresivitu ve formě klasické, dvojsmysly, ironie, ale ta nejzáludnější je pasivní agresivita.

Děti do 6 let úplně a naprosto korespondují s nastavením matky a vypadá to jako dost jednostranně, ale není.

Ta souvislost s mužem, otcem, je naprosto zásadní, a sice ve vztahu žena a muž, ne až tolik otec a dítě.

Proč?

Pro psychiku zdravé ženy je nezbytné, aby měla vedle sebe takového muže, který ji přijímá i s jejíma emocema.

To je mimochodem [ve zdravě budovaném vztahu] jeden z rozhodujících momentů pro muže, kdy se svobodně a rád odhodlá ženu požádat o ruku. Přesně tak, idealně si muž bere ženu, až když ji zná i s jejíma emocema a pochopil, že skrze její komplexnost a zejména skrze její důstojnost přichází k pochopeni své pravé mužské podstaty.

To je ale tzv. „ideální stav“, který se dnes na mých kurzech učí ženy aplikovat při vytváření či rekonstrukci vztahu a muži se doslova probouzí do toho, co by měli v ženských kvalitách sledovat.

Pro doplnění upřesním i to, kdy žena [zdravá ve své psychice] vstupuje do sňatku. Žena se oddává/vdá za takového muže, který dostatečně dlouho pro ni konal a skrze své činy pochopil sílu svého mužství a zena uvěřila v jeho celistvou lasku. Tedy žena se vdává za takového muže, který ji prokazatelně dává najevo, že se pro ni rád a se zálibou chce měnit.

Jak to souvisí s našim tématem? Obrovsky a zásadně.

Takovýto sňatek dvou lidí je zdravě postaven a má zdravou půdu pro vznik nového dítěte. Muž je navyklý a dělá to rád, když žena potřebuje tzv. vylít své emoce. To nemusí být Itálie, ale prostě se mu může vypovídat a třeba i poplakat, když má své dny, ale potřebuje se mít o koho emočně opřít. PROČ?

Právě proto, že hierarchicky manžel, muž je její kotva pro to, aby žena mohla konat své ZODPOVĚDNOSTI ŽENY, MATKY a zpětně pro něj i roli MANŽELKY.

To jsou totiž ženské základní role, před tím než se začne profilovat dál do společnosti skrze své „zaměstnání“. Pokud žena není a nemá zájem být realizovaná ve svých základních rolích, její práce tam venku ve společnosti je vždy vykoupena velkou cenou a často i bezdětností.

 

Takto zaštítěná žena je vždy láskyplná matka, která však zná hranice a umí být důstojná nejen vůči muži, ale ukázat svou sílu říci „ne“ i svému dítěti. Takto zabezpečená žena se zná, rozumí si a ovládá své myšlenky i emoce. Ona totiž chápe svůj největší přínos a to je tvořit vztahy. Pečuje o sebe na úrovni fyzické, duševní i mentální a z takové rovno-váhy funguje vůči dětem. Děti jsou pak přirozeně ve své dětské nevinnosti samy sebou a není důvod vyjadřovat nesoulad a agresi.

 

To se ale lehko řekne, hůř provede. Proč? Protože se mužsko-ženské téma prakticky učíme od nuly.

Pochopení svých rolí a základních potřeb je začátek dlouhého výčtu souvisejících „pravidel“, které nám dávají klíč.

Jeden z těchto klíčů je pravidlo pravidelného sdílení s mužem, aby se žena dostatečně vypovídala.

Není to ale jen tak jednoduché, jak se zdá. Mluvím zde totiž o bezpečném sdílení, které není o vzájemném obviňování, jež pak končí Itálií.

Je to o tom, aby se žena vypovídala a to z pozice „já cítím…“, „já mám takovou potřebu…“ atd.,  s pochopením, že její emoce nepůsobí muž vedle ní. Obecně se žena vypovídává a vyprazdňuje z emocí s příčinou v předešlých vztazích. Muž toto potřebuje znát a po takovém sdílení je fajn, když třeba vyjde na cvičení, či na procházku a „hodí to venku do křoví“.

Toto celé má však [z mé praxe] další záludnost. Mnoho žen jde ze vztahu do vztahu, děti s více partnery a k tomu totálně zasekaná na tématu „otec“. Pro rychlou medicínu nabízím ve svých vzdělávacích materiálech „emoční očistu“.

https://www.youtube.com/watch?v=sD5JCaKzFOw&t=131s

Tato očista ženu denně propojí samu se sebou a umožní jí vylít dávku starých emocí, jejichž kupení nedává ženě reálně vidět, že se její emoce nevztahují k muži vedle ní (z 80% k předešlým zraněním).

Ženy mi potvrzují obrovské převraty ve svých životech jen díky těmto očistám. Nicméně celá tématika je hlubší. Pravá síla ženy je totiž v její důstojnosti, která se v dnešní době nejen složitě buduje, ale není kam jít na „kukačku“, abychom ji viděly na vlastní oči.

Pro toto jsem založila kurz pro důstojné ženy a na mem webu můžete najít více info.

Cesta ke klidnému dítěti vede vždy skrze klid v duši rodičů a zejména matky. Není to utopie, i když si to často lidé myslí. Mám již tolik potvrzení, že se dá vyjít z jakékoliv „díry“, že neberu odpověď: „ale já to mám horší“.

Máme všichni stejnou startovní čáru. Jdeme z emoční bídy, na které se nedá stavět. Tu musíme nejprve odčistit, abychom prozřeli, že PŘÍČINA JE VE MNĚ. Nemluvím zde o vině. Není to, že vina je ve mně. Mluvím zde jen a jen o tom, že pokud chci něco proměnit, musím to proměnit v sobě a doufat, že se mé dítě bude chtít mnou inspirovat.

 

Pro podporu agresivity dětí doporučuji i přehodnotit stravu, ale to je tak trochu vábení hada bosou nohou.

Proč? Inspirovat dítě zdravou a minimálně na cukr zaměřenou stravu znamená:

·       žít to [v lásce] ty sám, abys vedl příkladem

·       žít to nedogmaticky, tj. necítit agresi vůči těm, co to neumí [se stravou]

·       a nechat volnost dítěti a zároveň umet byt pevnější zejména v začátku. Tak to dokonce může vypadat, že ho omezuješ. V tom případě je důležité udělat vzájemnou dohodu. Nejprve je důležité, že dítě najde svůj motiv a tím dojde ke svobodnému výběru, že chce změnit „dietu“. Pak je dobře domluvit se, že naše role je v tomto projektu dítěti pomáhat. A když se na začátku dítě zdráhá, protože prochází absťákem, je důležité připomenout mu. Ty jsi ale chtěl/a, abych ti pomáhala, že? Počkat na odpověď a pak vysvětlit, co se děje, ze tělo chce navyklou stravu, kterou měníme. A připomínáme dítěti, že mu tedy jen pomáháme, o čež nás požádalo.

 

To je v případě, že máme na takovou inspiraci a realizaci změny ve stravě energii, peníze a vlastní víru.

Proto jsem to nazvala dráždění hada bosou nohou, protože ve chvíli, kdy žena leze po čtyřech, hraje mamku, taťku dohromady, nemá energii, peníze ani vůli a víru, je to fakt obrovsky složité.

 

V takovém případě doporučuji modlitbu. Zní to jako vtip? Ne. Je to vážně funkční. Poproste vyšší síly, ať je vám pomoženo. Tedy, prosím, duchu můj či Bože či vesmíre… Pomoc mi pomoci mé dceři/synovi. Utvořte si svou vlastní modlitbu, ale vždy je třeba, aby byla modlitba směřována skrze vás. Nemůžeme si přát pro někoho. Tady se vracím k tématu příčina je ve mně. Vy si tím vlastně přejete o pomoc, aby se ve vás proměnila nějaká upjatost, ulpívání, agrese atd., kterou dítě zrcadlí.

Je to obrovsky obšírné téma a má mnoho souvislostí. Budu je po kouskách odkrývat v následujících článcích tak, abych byla alespoň trochu praktická a přínosná.

Mnoho souvisejících článků a videí můžete najít na mém webu www.evakavkova.com a https://www.youtube.com/channel/UCxKy-DDU9Ddk0CNsXBanqkA/videos.

 

Souhrnem je dnes to, že žena se potřebuje umět emočně zaštítit a když nemá muže, či má muže, který toto odmítá, potřebuje dělat emoční očisty sama. Emoční očisty potřebuje v každém případě, aby si rozuměla a znala se. To je jedna ze zásad důstojné ženy, kterou následně používá ve vztahu vůči dítěti, ale i vůči muži.

Dále je důležité dbát i na stravu dítěte. Má nedozírný vliv na psychiku. Alespoň se snažit minimalizovat příjem cukru pro dítě a to nejlépe tak, že sami jdete příkladem. O cukru mám ebook na mém webu (Cukr vs. Láska), kde popisuji, proč je to takový zásadní nepřítel a jak s tím pracovat prakticky.

 

Pro tento článek a rychlou pomoc, doporučuji pro děti začít „dietu“ sacharidové vlny, což jim dává možnost mít cukry v omezené míře a jednou za týden, v sobotu, může mít dítě, co chce. Je to velice účinná „dieta“ nejen na hubnutí.

Na závěr chci povzbudit, že vše má svůj naprostý smysl a nic se neděje náhodou. Naše dítě nám vždy, naprosto vždy pomáhá v našich osobních tématech a tam, kde máte pocit, že to nikdy nepůjde změnit, pamatujte na pravidlo POSTUPNOSTI. Všechny vztahy se tvoří postupně a tedy i postupně se opravují. Vše má řešení.

Eva Kavková


V listopadu pořádám víkendový kurz MATKA A DÍTĚ, pokud by jste chtěli podpořit sdílení a práci s vašimi dětmi tak se můžete přihlásit zde: VÍKEND MATKA A DÍTĚ

Tady máte ještě odkaz na videa "Jaký vnitřní muž takový je vnější", aby bylo lépe pochopeno proč žena tuhne ve svých emocích a je tvrdá na dítě.


Facebook
Instagram
YouTube
Napište mi
Telefon 603 971 931
Newsletter