Tato stránka k uchovávání dat používá cookies. Používáním webu, nebo kliknutím na tlačítko Souhlasím s tímto souhlasíte.

Rozhovor pro Krásné dámy

13.08.2018

Byla jsem oslovena Jitkou z Krásných dam, a tak vznikl tento krásný rozhovor o mně a mých aktivitách. O nové knize, o doktorech Liptonovi i Sinelnikovi a o všem, co chystám :)

Eva Kavková je krásná, úžasná, inspirující žena a velmi úspěšná podnikatelka. Stačí si pustit s Evou videa na youtube a hned na vás dýchne nádherná ženská energie…

Milá Evo, je toho tolik, na co bych se vás ráda zeptala! Předně vás obdivuji pro vaši odvahu otevřeně hovořit o svém životě. Kde jste “vzala” odvahu žít život “otevřené knihy”, veřejně sdílet své prožitky, pocity, myšlenky a názory?

Děkuji za krásná slova. Odvaha vzniká tam, kde v člověku začne převládat pozitivní vnímání světa nad negativním. V takovém momentě nacházíme schopnost vnímat své slabiny jako svou sílu. Já z vlastní cesty životem vzpomínám na lidi, kteří inspirovali mě. Nebyli to lidé, kteří o tom četli. Byli to vždy ti, kteří měli vlastní kůži ve hře. Inspirovala mě jejich autenticita.

Když jsem napsala svou první knížku, nebyla jsem tak zkušená v praxi, která mi dnes dává mnoho potvrzení pro různé zákonitosti, jež mohou obecně pomáhat. Měla jsem svůj osobní příběh, víru, že svým příběhem mohu dodat právě tu odvahu, a hlavně zálibu v psaní. A tak jsem knihu napsala. Vesmír mě podporoval ve vydání. Po vydání se potvrdilo, že největší inspirací pro lidi byla právě ta ODVAHA. Dnes chápu, proč byla kniha podpořena ke vzniku. Být odvážný je v tomto období lidstva tou nejdůležitější a nejbližší nejvyšší emoční vibrací, kterou pro transformaci potřebujeme. Lidé všech vrstev tomu rozumí a dokážou se s tím ztotožnit. Kdybych vyzdvihovala osvícení, asi by to moc nepomohlo.


Vím, že se věnujete raw stravě a cvičíte hot jógu. Také se věnujete ve svých přednáškách a seminářích síle slova a myšlenek a jak si spoluutvářet své štěstí. Již od malička vás přitahovala otázka fyzického a duševního zdraví, které se aktivně a veřejně věnujete?

Od malička jsem „jako ryba” viděla mezi řádky. Jen jsem na to šla od lesa. Zkoumala jsem téma zdraví z pohledu „nezdraví”. Až když jsem pochopila rozměry toho, co mi opravdu nevyhovuje, začala jsem hledat to, co mi vyhovuje. Přes stravu jsem to uměla nejlépe uchopit a tak se strava stala mou jednou z hlavních vstupních bran. Není to jediná pomůcka pro zdravý životní styl, ale je čitelná všem a může poměrně rychle přinést výsledek. Rychlý efekt je obzvláště ceněn v tomto na cíl zaměřeném světě. Strava mění tělo. Tělo ukazuje hmatatelný výsledek a tak má možnost měnit i naši mysl a duši. A to je ten hlavní důvod, proč jsme se všichni narodili do fyzického těla - růst v duši.


Vaším učitelem je také pan Valerij Sineľnikov (ruský psycholog a autor mnohých knih o psychologii spokojeného života). Čím na vás zapůsobil a co vás “naučil” a co nyní předáváte dále? Moje maminka díky vám objevila tohoto muže a jeho knihy, které s nadšením studuje. Chtěla by se vás zeptat na vaše pocity při setkání s panem Sineľnikovem a zda opět plánuje nové setkání v Praze?

Dr. Sinelnikova čtu snad už 15 let. Obohatil mě v mnoha směrech. Zaprvé na mém začátku jsem oceňovala jeho způsob psaní. Píše tak srozumitelně, že jen v tomto ohledu je můj velký vzor. Umí přiblížit duchovní a ne vždy jednoduchou filozofii širším masám. Jeho slova jsou dokonale pokládána a tak jsem díky němu začala studovat sílu slova. Tím je pro mě další inspirací. Objevila jsem přes něj své slovanství a hlavně moc našeho původu jako Slovanů. Právě on mě přivedl k mnoha dalším autorům ruské a slovanské tvorby. Vnímám tam naši obrovskou vzorenou sílu a také s ní pracuji. Slova jsou kódy a je opravdu důležité pracovat s nimi vědomě. Naše podvědomí a spojitosti se zdravím je další aspekt, který rozvíjím dál a dál. V praxi jsem využila mnoho dalších metod, ale Valerij Sinelnikov mi hodně zviditelnil všechny souvislosti. A nakonec přišla celá tématika hojnosti. V Moskvě jsem se setkala s účastníky, kteří vyprávěli své zá-zraky realizované díky knihám Sinelnikova a to byla ta největší autenticita. Sama jsem v té době měla jednu zkušenost s odpuštěním dluhu druhým, ale po semináři mě doslova nadchlo pracovat s tématem dále. Připravila jsem na to celou řadu malých kurzů a pak video na www.cestyksobe.cz. Určitě k nám dr. Sinelnikova znovu pozvu, pracuji na tom.


Na vašich stránkách jsem obejvila, že pořádáte akci s dr. Brucem Liptonem. O čem bude toto setkání?

O tom, že my sami můžeme měnit svá přesvědčení, tedy i svou cestu, a dokonce naše DNA. Dr. Lipton uvádí právě stravu jako velmi mocný prostředek pro takové změny. Já sama jsem živoucím příkladem, že strava mění nejen tělo, ale i zvyky, duševní přesvědčení a DNA.


Také se zabýváte otázkou ženského principu. Jak jej v sobě víc probouzet a nechat proudit v každodenním životě? Prociťujete vy sama osobně větší probuzení ženského principu v sobě?

Naprosto ano. Ze začátku to šlo ztuha, ale teď už máme mnohem lepší prostředí i kolektivní vědomí. O tématu ženství a vyrovnaného mužského principu v nás píšu články a tvořím videa i audia. Je to doslova fascinující téma. Ještě větší vzrušení pociťuji, když vidím, jak být ženou funguje pro mě i pro všechny zúčastněné.


Když se vám něco nepovede, jak se sebou pak pracujete, aby vás tento neúspěch nestáhl?

Těžko se dnes na něco dívám jako na neúspěch. Vše je pro mě dnes jen indikátor toho, jak mám dál pokračovat nebo změnit kurzor. Dívám se na vše natolik pozorně a hlavně sebe-reflektivně, že všechno překládám do uvědomění si své vlastní tvůrčí schopnosti. V jednoduchosti je to o tom, že si prostě vždy posvítím na to, co způsobilo tzv. „neúspěch” a z toho vyvodím nový směr pro úspěch.


Založila jste několik rawfood restaurací. Co vám dodávalo sílu vytrvat a nevzdávat svůj sen, který nyní žijete? 

Emoce, které mi dávaly radost, sílu a energii. Tam je totiž vždy správná cesta. 


V jednom článku jsem četla váš názor, že by se měla žena nechat finančně zajistit od muže. Můžete pro naše čtenářky rozvinout více tuto myšlenku? Apropós mě se moc líbí. Já z legrace tvrdím, že muži loví mamuty a ženy sbírají jahody☺ (samozřejmě jak co komu vyhovuje)…

Upravila bych to tak, že žena potřebuje umět být pouze přítomnou a šťastnou. To je její služba lidstvu = dharma. Pro tento účel potřebuje žít ve „stress free” prostředí, nezatížena obstaráváním rodinného hospodaření. Krásná teorie v tomto světě samoživitelek. Takže upravuji na realistickou a uchopitelnou informaci do dnešní doby. Žena potřebuje vždy směřovat svou tvorbu v první řadě na radost a potěšení. Ona potřebuje mít požitek a pociťovat radost ze svého tvoření. Nemá se zaměřovat na výsledek či finance. To přichází jako vedlejší efekt. Ideálně, když je žena v páru s mužem, nechává veškeré finanční starosti na něm a sama tvoří prvořadě pro radost (může i vydělávat peníze). Tímto postojem je pro ni jednoduché vytvářet harmonické prostředí a vztahy, které muž potřebuje k naplňování svých potřeb. Muž pak dokonale vykonává roli chlebodárce a ochránce. Namixováním našich rolí jsme dnes všichni opravdu zmatení a velmi unavení. Nedostatek energie se nakonec projevuje jako nemoc a tak je to pro některé jedinou možností, jak zastavit nadvládu strachu a ega. Začala jsem se tomuto tématu věnovat s opravdovou vášní po vlastní životní apokalypse. Celá moje nová kniha do detailu popisuje mnoho zajímavých technik, které nám pomůžou se zpět zharmonizovat. Jde to!


S žádostí o rozhovor jsem vás zastihla na Hvaru píšící novou knihu. Co na tomto místě máte ráda?

Moře, přírodu a slunce.


O čem bude vaše nová kniha? Už se na ni moc těším!

I já se na ni moc těším. Moc si to užívám. Je to 52 kapitol o žensko-mužských principech uvnitř nás a o tom, jak jejich harmonizace ovlivňuje naše vztahy, přírodu, děti, budou-ctnost, která se tvoří TEĎ. Kniha je velmi přínosná v mnohých zapomenutých principech, které jsem doslova vykopala z hrobu slovanských kultur. Ověřeno praxí jen potvrzuji a rezonuji s každým písmenkem, které do knihy vkládám. 


Chtěla byste ještě něco vzkázat ženám na závěr tohoto našeho povídání?

Jsem žena, kerá celý život věřila, že žít život znamená muset si ho zasloužit. Po mnoha velkých pádech a opětovné odvaze jít dál jsem došla k poznání, že žena se rodí dokonalá. Nejen, že jsem tomu nemohla uvěřit, ale stydělala jsem se to připustit. Opravdu? Jak dokonalá? Co je tím myšleno?

Je dokonale napojena na své dary intuice a splynutí s přírodou. Je vybavena tvořit svým tělem, a proto má veškeré sebe-očistné procesy vrozené. Je zrozena pro dávání dalšího života. Tak přece v tom je ta dokonalost. Ona je přírodou „certifikována” rodit další život.
Její role je přijímat a vyzařovat štěstí. Její role je motivovat právě tím, jak dokonale umí žít ženský princip. Jen tímto příkladem je muž opravdu inspirován žít mužský princip, tedy dosahovat cílů, starat se a ochraňovat.
Záměrně mocenské machinace přiměly ženu uvěřit, že se musí zdokonalovat a to její psyché postupně degradovalo. Tím se ponížila i její schopnost přinášet ženské kvality jako je důvěra, přijetí a láska. Trpně dnes nevnímá svoji důstojnost a víru ve svou vnitřní sílu. Taková žena se stala největší soupeřkou sama sobě.

Vše jsem poznala na vlastní kůži a nekonečný hon české Amazonky mě dohnal až k poznání, které shrnu do pár vět:

Musíme se spojit a začít spolupracovat.

Potřebujeme vymazat z paměti všechny křivdy a vše odpustit, všem a hlavně sobě!

Plakejte kolik potřebujete, protože to fakt pomáhá, ale zastavte se po poslední slze trpkosti, neroňte slzy oběti. V ten moment je třeba přestat a přeměnit slzy v perly a slabost v sílu, která vzniká z napojení na svou vlastní přírodu. Tam jsme zpět propojeni v naši zdravou intuici. Tam je ženská největší síla, tam ze smrti opět vzniká život. Žena to umí a muž na ni spoléhá. Muž, který pozná takovou ženu, dokáže zá-zraky.


Paní Evo, děkuju moc! Ze srdce děkuju za vase odpovědi!:)

Facebook
Instagram
YouTube
Napište mi
Telefon 603 971 931
Newsletter