Tato stránka k uchovávání dat používá cookies. Používáním webu, nebo kliknutím na tlačítko Souhlasím s tímto souhlasíte.

Kdo je Valerij Sinelnikov?

16.10.2017

Již dlouhá léta jsem studentkou svého života a po cestě mě ovlivnilo mnoho tvůrců, studentů a učitelů. Jedním z nich byl a je spisovatel a psycholog Valerij Sinelnikov. Jeho dílo Dohoda s nemocí pro mě bylo jedno z prvních vstupů do tématu psychosomatiky a chápání souvislostí mezi naším podvědomí a příčinou, která může vést dokonce k fyzickému onemocnění.

Jelikož se věnuji celistvému pojetí života, zaujaly mě i jeho ostatní témata jako je opravdové bohatství či pochopení našich zábran v proudění k našemu pravému poslání, jakou je například pýcha. Vše jsem důkladně studovala a sama přes vlastní praxi rozvíjím. Navíc mou specializací je oblast lidských závislostí a přes raw stravu jsem byla schopna prokázat, že lze doslova přepsat buněčnou pamět a obnovit naši celistvost. Minulé léto jsem se tedy rozhodla, že bych chtěla s Valerijem Sinelnikovem spolupracovat blíže a napsala jsem mu dopis právě o mých výzkumech a o tom, že bych ráda propojila naše poznání. Valerij mi odpověděl ihned a domluvili jsme si schůzku v Moskvě. V prosinci jsem navštívila jeho seminář v Moskvě, kde bylo kolem 100 lidí, většinou lidé velmi vědomí, produktivní a mnozí již poněkolikáté na jeho semináři. Jejich převratné historky mi dodaly důvěru, že chci Valerije pozvat do Čech. Zejména mě oslovil prostý a velmi jasný způsob komunikace, který dr. Sinelnikov používá. 

V neposlední řadě jsem se díky jeho knize Tajemná síla slova ještě více propracovala přes tématiku jazyka k tomu, jak mocné je naše slovanství. Jsem Češka a Slovanka a cítím to celou svou duší. S dalším pochopením výkladů, o ktrých V.Sinelnikov píše, jako bych uměla využít sílu našeho původu ještě více. Máme tolik co nabídnout sobě a světu.

 

Zvu vás tedy na setkání s tímto velmi milým hostem VALERIJEM SINELNIKOVEM, kterého poprvé v histori prezentujeme v Praze na semináři o tom, jak nemoc pramení v našich emocích a na druhý den jsem vybrala téma, které s tím vším obrovsky souvisí – Opravdové Bohatství. Jako autorka knihy „Žena, která toužila být silná, aneb syndrom české Amazonky“, jsem pochopila, jak zničující je nepochopení hmoty. Bez o-pravdového přiznání si našich strastí na úrovni hmoty, neprojdeme do čistého duchovního uvědomění a trápíme se.

 http://www.foodoflove.cz/kurzy/76/


Valerij Sinelnikov – známý praktický psychoterapeut, homeopat, autor psychologických metod, které jsou jedinečné svou jednoduchostí a účinností. Již za studia na lékařské fakultě snil o tom, že jednou bude neobyčejným lékařem. Proto ihned po ukončení Krymské univerzity odjel do ruského města Vladimír, kde zahájil svou soukromou lékařskou praxi. Tam se věnoval homeopatii, zkoumal hypnózu, nořil se do tajemství svého podvědomí a do podvědomí svých pacientů. Objevy a pochopení přicházely rychle za sebou. V tomto neobyčejném období jeho života se Valerij setkává s obdivuhodným starcem z odlehlých míst Vladimírské oblasti – potomkem staroslovanských volchvů a berendějů. Toto setkání, dotek tajemství nevědomého a zvláštní aura ruského města výrazně zapůsobily na jeho názor na svět. Valerij dostal nápad napsat svou první knihu jejíž název Dohoda s nemocí vznikl nečekaně, jako upřímné doznání.

Já osobně vnímám tyto dvě knihy - Dohoda s nemocí I a II (v ruštině 'Zamiluj si svou nemoc') jako jeho nejpřínosnější dílo. Knihy jsou napsány velmi pochopitelným způsobem a pro mnoho lidí tyto knihy znamenaly velmi duležitý krok v otevření nového vhledu na své nevědomé vnímání ne-mocí.

Často jsem slyšela: 'Konečně to někdo napsal tak, že tomu rozumím.' 

Jako další skvělý přínos jeho tvorby vnímám knihu Tajemná síla slova. Já sama pracuji se schopnostmi podvědomí již 15 let, prostřednictvím snů a jejich vzkazů pro nás. Vědomí předává vzkaz podvědomí prostřednictvím symbolů. A právě jedním ze symbolů jsou slova. Je opravdu důležité dbát na povahu slov. To, co říkáme, doslova vyživuje naše podvědomí a to následně ovlivňuje naše konání, přitažlivost situací a lidí do našich životů. Vše si skutečně tvoříme sami.

Valerij byl vychován v úctě k slovanské kultuře a slovanskému slovu. Pomáhá vnímat slova jako kódy, kterými si samy programujeme svůj směr a záměr ať už je jakkoliv velký.

Jeho tvorba je celistvá, a proto když jsem se v roce 2016 rozhodovala, kam nasměřovat své kroky, rozhodla jsem se oslovit právě V. Sinelnikova. Tehdy jsem byla ponořena do tématu 'peněz' a opravdové hojnosti. Zejména studium toho, jak souvisí nepochopení nástroje peněz s naší hodnotou. Jako žena se na toto téma dívám ještě úplně jiným způsobem než to, jak je vydělávat. Právě díky našim slovanským kořenům jsem dosledovala a nastudovala pravou DHARMU ŽENY, která se mi v mé osobní praxi jen potvrdila. Dharma ženy je 'být ženou', ušetřena stresu, který s sebou nese vydělávání peněz. 

Zní to možná jako sen, ale dnes chápu, že cesta z agrese vede právě přes pokoru ženy. Ovšem pro navrácení důvěry žena potřebuje prostředí, které ji má vytvořit její muž. Trochu to připomíná historku o slepici a vejci, ale vězte, cesta zde skutečně existuje. Připravuji v tomto uvědomění novou knihu se jménem Spící Kráska, kde o všem dopodrobna promluvím. 

Mé propojení s Valerijem bylo tedy cílené zejména v tom, jak jeho tvorba ovlivnila zejména ruské podnikatele. V bývalé ruské struktuře bylo naprosto běžné podnikat pod kruto-vládou strachu, jež často vedla k nemoci. Tím Valerij začínal léčení a postupně celistvě oslovoval související témata tak, jak pacienti nabývali sil vše zvládat. Tedy téma zdraví a hojnosti má obrovskou spojitost a prostřednictvím práce dr. Sinelnikova mnoho podnikatelů proniklo do úplně nového schématu práce a života.

Já jsem v Čechách oslovila syndrom české Amazonky, která je na rozdíl od Ruska ústřední téma u nás stejně jako byl „banditský business“  v Rusku. Mám ale jiné ambice. Žena je vedoucí element transformace lidstva a pokud 'žena láska' neuchopí svou roli tím správným způsobem, přerod lidstva se nepodaří. Rozhodla jsem se s Valerijem spolupracovat proto, abych jeho 'metody' doslova interpretovala na českou 'achillovu patu“. Tím vnímám totiž ukotvení pravé ženskosti, jež uvolní muže do jejich role. 

Začátek vidím v lepším zvědomení si našich ne-mocí a navrácení národu moc nad svým životem. Druhý den o skutečném bohatství jsem vybrala právě proto, abychom lépe rozpoznali všechny naše hodnoty a začali je skutečně využívat. Ty hodnoty jsou ovšem rozdílné pro ženy a pro muže. Více o tomto promluvím ve videu na www.cestyksobe.cz a samozřejmě i na seminaři dne 11. 11. a 12. 11. 2017.

A na závěr bych chtěla vypíchnout Valerijovu další skvostnou knihu, Síla Záměru.

Problémy neexistují, jsou jen špatně zformulované záměry.

Při vytváření záměru platí tři základní pravidla. Záměr by měl být zformulován pozitivně, v přítomném čase a v první osobě. A když už máme správně zformulovaný záměr, měli bychom jej zakotvit na časové ose. Abychom se vyvarovali zbytečnému zklamání, nejlepší je zvolit formulaci „v pravou chvíli a na pravém místě“ a spoléhat na své podvědomí, které nás nikdy nezklame.

Na cestě k realizaci vašich záměrů buďte pozorní – každá 'překážka' může být nápovědou nebo šancí se naučit něco nového a posunout se dál. Buďte pružní, mějte situaci pod kontrolou. Když nezabírá to, co děláte, zkuste něco jiného. A zcela zásadní význam v tomto procesu mají čisté úmysly. Pokud to budeme cítit upřímně, náš záměr bude pozitivní a v souladu s námi a naším okolím, pak to příroda a lidé vycítí a sami budou napomáhat jeho realizaci.

Všechny jeho knihy, jež jsou přeložené do češtiny, budou na semináři v prodeji přes nakladatelství Zvonící Cedry. Překlad bude zajištěn.

Těším se na Vás.

Eva Kavková

Facebook
Instagram
YouTube
Napište nám
Telefon 603 971 931
Newsletter
Aplikace